Міністерство милосердя

Матвійчук Тетяна

Матвійчук Тетяна

Міністр соціальних питань і милосердя

учениця групи № 13

«Сьогодні волонтерський рух має глобальний характер. Ця сторінка в діяльності республіки ТЕМП створена для тих, хто вірить в те, що в цьому світі є ті, кому небайдужі проблеми суспільства… для тих, хто вміють робити добро заради добра… і хто бачить силу у єдності…Розвиваймо волонтерство РАЗОМ!»

Майже щодня ми чуємо слова «благодійник», «благодійність», вони стали для нас буденними. А чи задумувалися ми колись, що  це таке?

Благодійність (від «благо діяти») – одна з чеснот людини. Цілком справедливим є твердження про те, що це – один із виявів гуманності, що проявляється через чуйність, повагу, любов до ближнього, вміння співпереживати, прощати людські недоліки і вади. Це людяний і людський крок, на який у реальному житті здатний, на жаль, далеко не кожен. Мабуть, саме тому благодійність завжди в народі вважалася й залишається вищою чеснотою, а ті, хто здатний на неї, викликають щиру повагу.

У наш час благодійність – це не тільки допомога сиротам чи пожертви на операцію, це також вклад в майбутнє країни: її здоров’я, культуру чи освіту. Це фактично інвестиція в інтелектуально-духовний потенціал країни.

«Давайте – і дадуть вам… Бо якою ви мірою міряєте, такою відміряють вам» — так говориться у Біблії (Лк, 6:38).

З чистим серцем, чистими помислами, з душею, наповненою благодаттю та миром саме такий спосіб і в такому стані потрібно давати милостиню, чинити добро, не озираючись, чи хтось бачить, чи не бачить, чи похвалить, чи осудить. Якщо потреба робити добро, допомагати ближньому є, то вона є завжди. 

Не просто поспівчувати, не просто любити, не просто бути добрим, а, відкинувши власні інтереси й проблеми, поспішати на допомогу іншим! Ось насправді людяний і людський крок, на який, на жаль, у реальному житті далеко не кожен здатний. Мабуть, саме тому благодійність завжди в народі вважалася й уважається вищою чеснотою, а ті, хто здатні на неї, здобуваються на щиру шану й пам’ять. Так, наприклад, «золотими літерами» в народній пам’яті записані імена Костянтина Острозького, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи та багатьох інших. На кошти цих благодійників свого часу будувалися церкви й монастирі, друкувалися книги, рятувалися життя. Інші ж тисячі й тисячі благодійників, які колись ставали й нині продовжують ставати на шлях творення й примноження добра в цьому світі, також не забуваються: якщо не в людській пам’яті, то, я впевнена, на скрижалях Небесного Отця записана кожна справді людська справа…

Міністерство соціально-побутових питань та милосердя Ковельського професійного ліцею організовує благодійні акції, в рамках яких проходять ярмарки, марафони, збір коштів для хворих дітей, для нового обладнання медичних закладів.

Небайдужими до подій, що нині розвиваються на сході нашої країни виявилися учні та працівники Ковельського професійного ліцею. Неодноразово збиралися кошти для придбання ліків та теплого одягу бійцям, надавалася допомога продуктами харчування. З чистим серцем, чистими помислами, з душею, наповненою вірою та надією до Дня захисника Вітчизни виготовили учні для солдат 51 ОМБР вітальні листівки з приємними сюрпризами всередині. 

Підсумовуючи все вищесказане, можу з упевненістю ствердити: благодійність дійсно є найбільшим виявом гуманності, бо саме завдяки цій людській здатності — безкорисливо прийти на допомогу іншим — у цьому світі не зникає добро. Вона робить суспільство кращим та милосерднішим. Тож, будьмо не байдужими один до одного, творімо добро!

Лідери міністерства милосердя:

  • Гуль Вадим – учень групи № 33, професія «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; газозварник»
  • Чипчерук Зоряна — учениця групи № 13, професія «Кравець; вишивальник»
  • Козачук Елеонора — учениця групи № 12, професія «Перукар (перукар-модельєр); манікюрник»
Перейти к верхней панели