Конференція « Минуле і сучасне Волині та Полісся. Ковель і Ковельщина в українській та європейській історії»

У душі кожної людини теплиться любов до рідного краю, де народились і зросли, де кожен крок дорогий. З таких кроків складається історія міста, краю, всієї України.

Міста… Їх тисячі на безмежних просторах Батьківщини. Великі і малі, древні і зовсім молоді. Наше місто – Ковель. Звідси від батьківського порога , вулиці , міста починається наша Батьківщина. Проходить через віки історія Ковеля, а в ній стільки малих і великих таємниць. Ковель має досить багате історичне минуле.

18 жовтня учні групи № 22, № 24 були присутні на Всеукраїнській науковій історико – краєзнавчій конференції « Минуле і сучасне Волині та Полісся. Ковель і Ковельщина в українській та європейській історії». Конференція була присвячена 500 – й річниці надання Ковелю Магдебурзького права, 27 – й річниці незалежності України, 100 – й річниці Української революції. На конференцію завітали науковці з різних регіонів України. Перед присутніми виступали кандидати історичних наук, кандидати медичних наук, професори,викладачі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки,наукові працівники міських краєзнавчих музеїв та інші. Вони розповідали про соціально – економічне становище міста Ковеля у 20 – 60 – ті роки ХVI ст., поширення магдебурзького права та економічні зв’язки з німецькою Ганзою на Волині, греко – унійні парафії Ковельського повіту першої третини ХIХ ст.,будівництво залізниці до Ковеля в 1870 – х роках, українці в польському концтаборі Береза – Картузька 1934 – 1936 рр, особливості децентралізаційної реформи на Ковельщині та ряд інших доповідей та повідомлень про історичне минуле і сучасне міста Ковеля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *