6 квітня – День спорту!

6 квітня світ відзначає Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку. День спорту проголошений згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 23 серпня 2013 року. 

Як зазначається у відповідній резолюції – «спорт, який є одним із інструментів освіти, розвитку і миру, сприяє зміцненню співробітництва, солідарності, терпимості, розумінню і соціальній інтеграції, як на місцевому, так і на національному і міжнародному рівнях».

Зазвичай у День спорту влаштовують всілякі спортивні змагання, зокрема 10-кілометрові забіги і марафони, колективні спортивні ігри. Але у 2020 році спалах пандемії коронавірусної інфекції Covid-19 вніс у життя людей багато обмежень. Ми перебуваємо на карантині, під час якого не бажано зайвий раз виходити з дому. Але навіть такі жорсткі заходи не завадять прихильникам спорту і надалі продовжувати тренування вдома.

Ну а тим, хто тільки мріє про спортивні тренування, дамо кілька порад:   

– Почніть із малого. Люди занадто інтенсивно починають тренуватися, і через кілька тижнів вигорають. Тому починайте з невеликих навантажень. Десятихвилинна розминка, яку ви в змозі зробити, завжди краща, ніж «ідеальне» тренування, яке полінувались провести.

– Поєднайте вправи з іншою діяльністю. Коли тренуєтеся, можете дивитися улюблене шоу. Або ж слухати музику, коли бігаєте на доріжці.

– Не тренуйтеся до повного виснаження. Припиніть виконувати вправи, перш ніж ви повністю вичерпаєте всі свої сили. Навіть якщо вам дуже подобаються фізичні наватаження, вмійте вчасно зупинитися, щоб не доводити себе до виснаження.

– Пам’ятайте про «силу» понеділків. Тренування в понеділок  тон всьому тижню. Якщо пропустите його, то вам буде набагато легше пропустити тренування й у вівторок, і в середу. 

– Складіть графік. Заплануйте свої тренування на зручний час і не піддавайтеся спокусі заповнити його чимось ще. Якщо ви не жайворонок, ранкові вправи, швидше за все, закінчаться для вас невдачею. Ви цілком можете тренуватися в обід або ввечері.

– Отримуйте задоволення. Багато людей ставляться до тренувань як до повинності, а не як до задоволення. Спробуйте різні види спорту, поки ви не знайдете те, що вам дійсно подобається. Задоволення — це обов’язковий компонент якісного та ефективного тренування.

І пам’ятайте: фізичні вправи — це ключ до енергії, руху і відчуття щастя, і вони критично важливі для здоров’я. Саме тренування може перетворити гарний день на чудовий день!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *