Конкурс читців, присвячений 202-й річниці Т.Г. Шевченко

19 лютого 2016 року в актовій залі Ковельського професійного ліцею згідно плану роботи ради лідерів було проведено конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка.  У конкурсі брали участь учні всіх трьох курсів ліцею.

Шевченківські читання в навчальному закладі є традиційними,  щороку дедалі більше зростає інтерес до творчості   Кобзаря, бо його роль у нашій свідомості стає більш значущою. Наша історія, культура та література знає багато славетних імен, але Шевченкове є одним з найвеличніших, адже він збагатив свій народ найдорожчим скарбом – усвідомленням національної самобутності серед інших народів світу. Це є визнаним фактом, тому прищеплення дітям любові й поваги до Шевченкового слова є пріоритетним.

Декламатори представити на розсуд членів журі   обраний ними самими твір Тараса Шевченка. “Розрита могли”, “Лілея”, “Ну, що здавалося б слова”, “Утоплена”, “Причинна”, «У кожного свою доля», «Холодний яр»… Учні бралися за недитячі за своєю суттю твори Кобзаря й відкривали в них нове звучання, сповнене дитячої безпосередності та прямолінійності.

На відміну від попередніх років всі без винятку учасники показали досить високий рівень підготовки і відповідно отримали високі бали. Всі конкурсанти показали знання текстів напам’ять, вміння входити в образ, триматися на сцені.

Найбільше аплодисментів отримали такі учні за наступні номери:

Група № 2 Братчун Марія «Розрита могила» (49 б.);

Група № 12 Кричко Катерина «Причинна» (49 б.), Макарусь Ірина «Лілея» (49 б.)

Група № 23 Штик Ангеліна «Утоплена» (47 б.);

Група № 13 Троць Дарія «Ну, що здавалося б слова?» (44 б.);

Група № 14 Краснов Олександр «Холодний яр» (50 б.), Ничіпко Микола «У кожного своя доля» (38 б.).

 Цьогорічним переможцем конкурсу став учень групи №14 Краснов Олександр і виборов право представляти свій навчальний заклад на обласному конкурсі.

Без сумніву, слово Кобзаря – джерело національної гідності та самоповаги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *