Козак – хвалькуватий гультяй чи відважний лицар?

В період проведення тижня груп був переи № 31 12 жовтня 2017 року був проведений до Дня українського козацтва відкритий виховний захід «Козак – хвалькуватий гультяй чи відважний лицар?»

Це був переддень  великого релігійного свята Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і  покровителькою, відзначається національне свято – День козацтва, Захисника Вітчизни.

Учні пригадали події виникнення історичного явища – козаччини. На основі дослідження козацького життя, побуту, традицій дізналися про формування здорового способу життя, толерантності.

Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українці.

На виховному заході говорили не скільки про мужність і відвагу козаків, скільки про здоровий спосіб життя, що був притаманний козакам, адже ця проблема є досить актуальною наш час.

Козак став в наші часи синонімом лицарської доблесті та високого благородства. Козак, перш за все – це міцна людина, яка жила в гармонії з природою.

Д,Яворівськй писав, що козак був здоровим, вільним від хвороб, помирав більше на війні, ніж удома.

І волелюбний, здоровий козацький дух зажди незламний.

Отже, завжди пам’ятаймо слова із Статуту Українського козацтва: «Український козак – душа правдива, справедлива і незрадлива. Це лицар України, морально чиста, високодуховна людина, яка вміє опанувати собою, володіє своїми емоціями, розумом, волею…»

Дата: 12.10.2017

Автор: Викладач предмету «Захист Вітчизни»
Вацек О.Г.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *