Ще довго пам’яттю болітиме війна 22 червня – День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

До Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні в ДНЗ «Ковельський ЦПТО» проведено літературно – музичну композицію « Ще довго пам’яттю болітиме війна», яку підготували : класний керівник Тетяна Шафета ( гр. №17) бібліотекарі, керівники гуртків.

22 червня 1941 року є однією з трагічних сторінок історії українського народу.

Пам’ятаєш, земле, сорок п’ятий,

Земле! Сорок перший не забудь! – такими віршованими словами розпочали захід ведучі Назар Ковалик, Ірина Олексюк. Учні групи №17 Марія Сохач, Каріна Алексеєнко, Дмитро Усач, Іван Шворак відтворили події далекого червневого ранку 1941 року, танцюючи випускний вальс і разом з тим, почувши вибухи, проводжають хлопців на війну.

Під час заходу ведучі розповідали про біль і страждання людей в роки Другої світової війни, про злочини нацистів на окупованих територіях, про мужність і героїзм українського народу в роки війни.

У народі кажуть, що час не владний над материнським горем. І скільки б не минуло років і десятиліть від того недільного ранку, коли пролунало страшне слово «війна», вони ніколи не принесуть спокою матерям, діти яких віддали найдорожче – життя.

«Мати пише лист сину» – сценка, яку вдало зіграли учні: Яна Сирота (мати), Ангеліна Павлік (поштарка), Олександр Вальчук ( солдат). Віршовані рядки про війну декламували Богдана Голуб, Ангеліна Жиговець. Учні переглянули відео «Степом, степом», «Кленова балада».

У виконанні Олександра Вальчука прозвучала пісня «Мати – тополя».

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні в бібліотеці центру оформлена виставка – спогад «Дорогами війни».

Пам’ять… Вона нетлінна й вічна. Вона зберігається у старих фронтових фотографіях, у тих речах, які зберігають колишні фронтовики; вона не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над нацизмом.

Наш обов’язок — шанувати пам’ять мільйонів невинних жертв, яких забрала війна, воїнів-визволителів, полеглих у боях під час Другої світової війни, Героїв Небесної Сотні, учасників АТО, які загинули в боротьбі за Україну.

Дата: 19.06.2019

Автор: Бібліотекар Людмила Рихлюк ДНЗ «Ковельський центр професійно – технічної освіти»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *