Скажи «НІ» – булінгу!

В рамках всеукраїнського тижня протидії булінгу, в начальному закладі 18 вересня, відбулася зустріч із інспектором відділу ювенальної превенції сектору превенції Ковельського ВП Козій Т.П., керівником Ковельського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Третяк І.В. та працівником Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Романюк О. В. Учні і керівники груп не лише дізналися про явище булінгу, його види, а й мали змогу зрозуміти значущість законів, які захищають і охороняють учасників освітнього процесу в нашій країні, адже учні та педагогічні працівники потребують піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності.

18 грудня 2018 року було прийнято Закон України №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» (далі – Закон), яким закріплено поняття булінгу (цькування) та встановлено адміністративну відповідальність за його вчинення. Підставою для прийняття Закону стала поширеність випадків булінгу серед учнів навчальних закладів. За даними дослідження UNICEF в Україні у 2017 році, 67% дітей стикалися з булінгом в тих чи інших проявах (були жертвою чи свідком).

За інформацією Міністерства юстиції України, 05 лютого 2019 року було винесено перше судове рішення за фактом цькування у школі. Станом на 9 вересня 2019 року судами було розглянуто 197 справ про булінг. Із загальної кількості розглянутих справ у 93 справах було винесено рішення про накладення стягнення, 47 справ відправлено на доопрацювання до органів поліції, а ще 43 – закрито у зв’язку з відсутністю складу правопорушення або спливом строку притягнення до відповідальності.

Адміністрацію закладу, висловлює щиру подяку представникам міських служб за проведений захід та сподівається на тісну співпрацю в майбутньому.

Автор: Заступник директора з НВР О.П.Антощук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *