Showing: 1 - 10 of 68 Articles

Батьківська конференція

15 вересня 2017  року в Ковельському професійному ліцеї відбулася батьківська конференція. Говорили про найголовніше – виховання підростаючого покоління та проблеми, пов’язані з цим. Тему обрали відповідну, а саме: «Спільна робота ліцею та сім’ї по вихованню підростаючого покоління».

Програма конференції:

1.  Про роботу ліцею в новому навчальному році та шляхи вирішення проблемних питань (Антонюк С.М.  – директор Ковельського професійного ліцею)

2. Профілактика правопорушень серед неповнолітніх (Кузьмук  Ю.С. – інспектор КМСД).

3. Психологічні особливості підліткового віку (Шайнюк О.П. – практичний психолог).

4. Взаємодія батьків та педагогів в справі виховання підростаючого покоління, дотримання учнями режиму навчального закладу (Антощук О.П.– заступник директора з НВР).

5. Вибори батьківського комітету навчального закладу.

6. Вирішення окремих питань соціального забезпечення.

Члени міського осередку підрозділу «Азов» відвідали відкритий урок з предмету «Захист Вітчизни»

12 грудня 2016 року в кабінету предмету «Захист Вітчизни» проводився запланований показовий урок в групі № 34 з розділу «Вогнева підготовка».

На початку уроку було зроблено наголос на те, що «Вогнева підготовка» є одним із головних  розділів програми Захисту Вітчизни і особливо в такий не простий для України час. Як можна уявити військовослужбовця без зброї. Влучний і дієвий вогонь під час бою в поєднанні з майстерним маневром є однією з основних умов успішного виконання підрозділами бойових завдань. Дієвість вогню залежить від уміння воїнів зразково володіти зброєю і застосовувати її під час бою. Для цього необхідно знати матеріальну частину зброї, тримати її в постійній бойовій готовності і вести з неї влучну стрільбу.

Для досягнення мети уроку, позитивних результатів в практичних діях були запрошені члени міського осередку підрозділу «Азов». Вони принесли на урок два бойових автомати АК-74 для практичних прав при неповному розбиранні і складанні АК, стройових прийомів з АК. Особистим прикладом вони надавали допомогу для отримання практичних навичок і виконання програмних нормативів майбутнім молодим воїнам.

Заслуговує на увагу, як учасників АТО, їхній патріотизм, усвідомлення необхідності майстерного володіння зброєю, любов до Батьківщини, віра в Перемогу.

Учні старалися показати свої кращі результати в теоретичні і практичні діяльності. І свідомо розуміти, що захист Вітчизни, незалежності і територіальної цілісності України є священним обов’язком кожного її громадянина.

Ліцею – 49!

В понеділок, 12 грудня, Ковельський професійний ліцей відзначав свій 49-й день народження.

Учні першого курсу відвідали музей історії навчального закладу, де познайомилися з документальними сторінками, що розповідають про створення та становлення одного з найвідоміших професійних навчальних закладів Ковельщина.

В ньому, до речі, освоювали робітничі професії більш як 16 тисяч юних мешканців Ковеля та районів області.

А потім ліцеїсти зустрічали випускників та ветеранів профтехосвіти. Спогадами про буремні роки проведенні в тоді ще ПТУ-7 з учнями поділилися Батраченко М.П., Стахорська Л.С., Медецький Л.А.,  Денисюк М.А. та інші.

Апогеєм свята  стала концертна  програма в актовій залі.

Перед присутніми про досягнення і проблеми навчального закладу виступив директор Антонюк С.М. а далі лунали пісенні та поетичні вітання юних аматорів сцени.

Багато щирих, теплих слів  на адресу  ліцею  та його господарів було сказано гостями свята. Вони побажали, аби педагогічна майстерність,  досвід і професіоналізм у справі підготовки та виховання підростаючого покоління і надалі служили зміцненню нашої рідної України.

Всеукраїнський тиждень права в ліцеї

У період з 05 по 09 грудня в ліцеїі проходив Всеукраїнський тиждень права. З метою підвищення загального рівня правової культури, виховання в учнів поваги до закону і прав людини, вдосконалення системи правової освіти учнів було проведено:

  • години спілкування на тему “Дотримання прав людини – основи європейської демократії”;
  • правовий турнір “Знавці права” серед учнів І курсу;
  • конкурс малюнків на тему: “Права людини починаються з прав дитини”, “Права та обов’язки учнів”, “Кожна дитина має право”, “Я маю право на…”;
  • випуск серії стінгазет учнями І курсу;
  • організовано тематичну виставку науково-публіцистичної літератури “Про права людини”;

Викладач правознавства Рижко О.О. з учнями 22групи провела практичне заняття на тему “Права і свободи людини”.  Учні приймали активну участь в обговоренні правових аспектів, викладених в Загальній декларації прав людини, а також висловлювали свою громадянську позицію і порівнювали її з основним Конституцією України. Учасники практичного заняття знайомилися з Конвенцією про права дитини, індивідуально та в групах вирішували різноманітні завдання на правову тематику та дії в різних життєвих ситуаціях, керуючись основним Законом України та іншими правовими документами, що стосуються прав та обов’язків дитини.

Про підсумки огляду-конкурсу художньої самодіяльності, присвяченому 25-й річниці незалежності України

Протягом листопада ц.р. в три тури в навчальному закладі проходив огляд-конкурс художньої самодіяльності серед навчальних груп, присвячений 25-й річниці незалежності України.

У відповідності з «Положенням про конкурс» кожна навчальна група мала підготувати концертну програму відповідної тематики не більш як на 12 номерів.

Максимальні концертні програми представили колективи художньої самодіяльності груп 12, 22, 23, вони і набрали найбільшу кількість балів.

Причому, потрібно відмітити, що і ці і більшість колективів, що представили менші програми, виступили перед глядачами з досить підготовленими номерами, причому в різних жанрах. Концертні виступи навчальних груп відкрили для глядачів нові таланти, що прийшли на навчання в цьому році і підтвердили високий клас попередніх. Це вокалісти Мороз Віктор гр. 12, Тарасюк Владислав гр. 1, Біліч Владислав гр. 31, Сус Антон гр. 21, Козачук Елеонора гр. 22, Кречко Катерина гр. 22, Чипчерук Аня гр. 23, Чипчерук Зоряна гр. 23, Штик Ангеліна гр. 33, Кузьмич Оксана гр. 15, Воронова Анастасія гр. 15.

Кращими декламаторами показали себе такі учні: Сагаль Богдан гр. 15, Лучук Олександр гр. 11, Котік Владислав гр. 14, Устимук Ігор гр. 12, Макарусь Ірина гр. 22, Марчук Ірина гр. 22, Проніна Марія гр. 22.

В драматичному жанрі відзначилися учениці гр. 22 Кречко Катя, Семенюк Юля, Ярмолюк Марина, які майстерно виконали уривок з комедії «Весілля в Малиновці».

На конкурсі були представлені інструментальні номери, це: акордеон – Головей Марко гр. 12, Клімук Богдан гр. 12; духові інструменти – Супрунович Іван гр. 11, Семенюк Віктор гр. 12, Скрипало Антон гр. 11, Панасюк Євгеній гр. 11, Зінчук Богдан гр. 11, Погуляйко Віктор гр. 12, Гайвоненко Денис гр. 12, Видрич Олександр гр. 15.

А всього в концертних програмах навчальних груп було задіяно більш як 150 учнів навчального закладу.

Нагороджено грамотами переможців огляду-конкурсу художньої самодіяльності серед навчальних груп:

  • за І місце – колектив групи 12
  • за ІІ місце – колектив групи 22
  • за ІІІ місце – колективи груп 15, 23

Правовий турнір «Знавці права»

7 грудня 2016 року у приміщенні актової залі Ковельського професійного ліцею проведено правовий турнір «Знавці права» серед учнів І курсу, які проживають в гуртожитку, а саме: команди «Праволюби» учнів групи № 13 «Кравець; вишивальник» та команди «Освітяниx» учнів групи № 14 «Слюсар з ремонту автомобілів; електрозварник ручного зварювання».

Правовий брейн-ринг проводився в рамках тижня права.

Метою правового турніру є формування активної громадської позиції учнівської молоді; виховання правової культури та правової свідомості учнів; організація проведення дозвілля.

Такий правоосвітній захід допоміг не лише визначити «кращого знавця права», а й організувати культурне дозвілля молоді, яка, безперечно, отримала нові правові знання. Крім того, до участі у грі залучались вболівальники, які у перервах між конкурсами мали змогу проявити власну ерудицію та кмітливість з правових питань, даючи відповіді на поставлені запитання.

«Приємно знаходитися в колі розумної молоді. Саме за нашою молоддю – майбутнє нашої держави. Головне не те, як ви знаєте свої права, а як ви будете їх реалізовувати. Треба вміти розповісти про ці права та застосувати їх на практиці. Сподіваюся, що серед вас є майбутні юристи, які в подальшому стануть студентами юридичного вишу”, – зазначив голова журі інспектор відділу ювенальної превенції Кузьмук Юрій Степанович

Переможцем правового турніру стала команда «Освітяни», яку було нагороджено дипломом, призером – команда «Праволюби». Також команди були нагороджені цінними подарунками.

Запалимо свічку

Тема голодомору бентежить серця навіть ситих та задоволених життям людей сьогодення. Ми часто зустрічаємо цю тему у творах української літератури. Ми жахаємося страшних та шокуючих подробиць життя тогочасних українців. На сторінках новел, оповідей та романів ніби оживають усі жахіття того часу.

В гуртожитку Ковельського професійного ліцею 23.11.16 було проведено тематичний вечір до дня Голодомору під керівництвом Рощук В.П. Учні переглядали фільм про страшні роки голодомору.

На долю людей випало неабияке випробування, битва не на життя, а на смерть, і ми сьогодні не вправі засуджувати їх. Ми можемо лише зробити свої висновки та усіма силами не допустити подібних явищ у майбутньому. Ми ні в якому разі не маємо забувати про ці страшні події початку ХХ століття, коли цілі сім’ї вимирали в селах від того, що їм нічого було їсти.

Пам’ятаймо, вшануймо пам’ять загиблих від жорстокого геноциду українців, та залишимо це в минулому, не спекулюючи на чужому горі – залишаймося людьми!

Півфінал Всеукраїнського конкурсу “Снігова королева”

Зима, у більшості людей, асоціюється з Новорічними святами, очікуванням чуда, бажанням стати кращим.

16.11.2016  відбувся півфінал Всеукраїнського конкурсу “Снігова королева” серед учнів навчальних закладів з перукарського мистецтва Волині. В конкурсі взяли участь і представники. Ковельського професійного ліцею: Макарусь Ірина,  Хевук Анна, Кричко Катерина та Проніна Софія.

Всеукраїнський конкурс «Снігова королева» мав на меті не тільки відкрити нові імена у світі перукарського мистецтва, а й створити усім присутнім казковий, піднесений настрій.

Це і вдалося головним організаторам конкурсу в нашому регіоні

А наша учениця Проніна Софійка посіла почесне третє місце. З чим ми її і вітаємо. А також вітаємо всіх наших конкурсантів, які здобули цікавий досвід, неперевершені емоції та практичні навики.  Бажаємо здоров’я, натхнення та професійного зростання.

Дата: 16.11.2016

Хелловін

Хелловін, або ще його називають День Усіх Святих, святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада в католицьких країнах. Зароджений ще у язичницькі часи в рамках культу предків і похоронного культу, Хелловін як ніяке інше свято багате традиціями, спрямованими на те, щоб умилостивити душі покійних і переконати їх не чинити зла живим.

У Європі особливо популярні вечірки Хелловіну в стародавніх замках, де вештаються страхітливі привиди.

Ну а у Ковельському професійному ліцеї святковий концерт, конкурси та дискотека були проведені в гуртожитку  15 листопада під керівництвом Рощук В.П та її помічниками Кричко Катерини і Марчук Ірини. Студенти переодягалися у незвичайні костюми,  а за  активну участь в конкурсах були нагородженні призами.

Сподіваємося традиція святкування Хелловіну буде і надалі продовжуватися в ліцеї.

“СНІГОВА КОРОЛЕВА 2016” ESTEL

15.11.2016 р. у Ковельському професійному ліцеї проводився конкурс серед учнів навчального закладу з перукарського мистецтва «СНІГОВА КОРОЛЕВА ESTEL». 

Це наймасштабніший Фестиваль України перукарського мистецтва серед молодих та амбіційних студентів-перукарів. Участь у конкурсі «Снігова королева ESTEL» – це унікальна можливість для майстрів-початківців проявити свою креативність та талант, розвиватись та досягти більшого. Це яскраве, незабутнє видовище модних образів, створених руками молодих і креативних майстрів, що починають свій професійний шлях у перукарському мистецтві. 

У конкурсі взяли участь учні групи №22:

Після практичного туру проводилось оцінювання створених образів. 

У конкурсній роботі оцінювались: професіоналізм і складність роботи, відповідність модним тенденціям, чистота виконання, гармонійність та естетичність створеного образу, оригінальність ідеї та креатив.

Було прийняте рішення про те,  що наш ліцей в півфіналі будуть представляти чотири учасниці: Макарусь Ірина, Кричко Катерина, Хевук Анна та Проніна Софія. То ж всім бажаємо успіхів.