Великодні посиденьки

Великдень – свято, час виникнення якого губиться у сивій давнині. Дослідники визначають йому на наших землях не менше 7000 років. Безпосередньо свято ВЕЛИКОДНЯ відзначалось відповідно до астрономічного положення Сонця – під час весняного рівнодення, коли день ставав довшим за ніч. Період святкування охоплював цілий цикл свят, пов’язаних одне з одним, але різних за обрядом проведення, змістом, значенням тощо.

Святкування Великодня в православ’ї має свої традиції. Перед початком свята проходить семитижневий Великий піст. Останній тиждень перед святом називають Страстним. Напередодні свята Великодня – у Велику Суботу – всі віруючі збираються на молитву в церкві. Прийнято святити в церкві великодню їжу. Традиційним частуваннями є сирна паска, фарбовані яйця, паски.

28.04.2016р. в актовій залі Ковельського професійного ліцею  була проведена вихована година «Великодні посиденьки» в рамках проведення тижня групи  12 (перукар; манікюрник). Під час заходу учні розповіли про традиції святкування Великодня, використавши мультимедійні та відео презентації. Вокальним колективом групи 12 виконана пісня «Молитва за Україну». Ведучі розповіли звідки ж пішов звичай на Великдень фарбувати яйця, про символіку кольорів і був проведений майстер-клас розпису писанок воском.

Щиро вітаємо усіх Вас з Світлими Великодніми Святами. Нехай з Великоднем до Вашої оселі прийде здоров’я, любов, щастя, добробут, душа нехай світлішою стає, серце пламеніє любов’ю, а помисли стануть щирими та добрими. Всіх Вам земних благ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *