«Вишиванка – символ України!»

«Вишиванка – символ України!» – під таким гаслом відбувся 18 травня 2016 року у Ковельському професійному ліцеї «День Вишиванки».

У цей день більшість учні та працівників навчального закладу прийшли у вишиванках. Українське національне вбрання дуже личить кожній людині, надає святкового вигляду. Не має значення із чим вона одягнена: чи то сучасні джинси, чи довга спідниця, або звичайні класичні штани – вишиванка виглядає елегантно та дуже гарно. Не дарма кажуть, що час не має влади над справжніми цінностями.

Протягом дня у майстерні ліцею «Кравець; вишивальниця» було організовано виставку, де було представлено моделі одягу із льняного полотна. Треба зазначити, що всі роботи виконані вмілими руками майстрів виробничого навчання Верховод Оксаною Федорівною, Маринчук Людмилою Володимирівною та учнями навчального закладу.

Викладачем Харитоновою Оленою Володимирівною був проведений конкурс малюнку до дня вишиванки.

До Дня вишиванки цього дня в навчальному закладі в гуртожитку проведено годину спілкування «Вишивана Україна», яку підготувала вихователь Рощук Валентина Петрівна. Метою заходу було домогтися глибокого осмислення учнями значення вишивки в житті українського народу, вироблення духовної потреби берегти її як сімейний скарб, як оберіг, розширити знання про символізм вишитого рушника та сорочки, а тим самим виховувати любов до праці майстринь-вишивальниць та своєї Батьківщини.

Під час виховної години Валентина Петрівна підкреслила, що вишитий одяг для наших предків був не лише вбранням, але й оберегом, а справжній оберіг повинен захищати людину в будь-яких ситуаціях. Особливо актуальною тема оберегів стає сьогодні, коли сміливі воїни захищають нашу країну. Зважаючи на такий нелегкий для нашої країни час не забували про те якими важливими є такі почуття як співпереживання, підтримка та любов до Батьківщини та її людей.

Отож не забуваймо про свої українськi обереги, що пройшли крiзь вiки i нинi символiзують чистоту почуттiв, глибину безмежної любовi до своїх дiтей, до всiх, хто не черствiє душею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *