Ми тебе не забудем, Тарасе

В Україні відзначають 202-річницю від дня народження Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченко. Тарас Григорович Шевченко пов’язав свою долю, з долею України, яка постала перед ним поневоленою, сплюндрованою завойовниками з усіх сторін. Він виступив зі своїм полум’яним словом на її захист від поневолювачів, закликав до боротьби, залишив своїм «живим і ненародженим землякам» важливі дороговкази.

Уявімо собі, що було б з нашим народом, з Україною, якби Господь не послав нам Шевченка, виразника голосу поневоленого народу. «Возвеличу отих рабів німих! Я на сторожі коло їх Поставлю слово», – писав він. І це слово, сповнене болю за рідну Матір-Україну, за її долю, сповнене синівською любов’ю аж до пожертви, стало на той час і на всі часи надійним щитом нашого народу перед загарбниками нашої землі, які, як колись, так і тепер.

3 березня 2016 р. в Ковельському професійному ліцеї лідерами міністерства освіти і культури була проведена виховна година: «Ми тебе не забудем, Тарасе».          

Метою виховної години ознайомлення з творчістю Т.Г. Шевченка, розвинення  мовлення, мислення, уваги, виховувати любов до книги, бажання читати твори Т.Г. Шевченка.

Провели   і активну участь у заході взяли учні 23 групи «Кравець вишивальниця» (кл. керівник Маринчук Л.В.) з використанням відео та мультимедійних засобів («Ми тебе не забудем, Тарасе», «Т.Г. Шевченко»).

«Кобзар»! Не один вірш із цієї збірки знайшов дорогу до нашого серця. Його поетичне слово любить і ненавидить, плаче і сміється, радіє і сумує. Від шанувальників поезії  Тараса Шевченка Краснової Світлани, Волос Юлії Мельник Христини прозвучали вірші «Кобзарі»,  «Доля», «Заповіт».

Т.Г. Шевченко був не тільки поетом. Він був ще й талановитим художником. Також були  представлені репродукції картин видатних художників  Л.М. Жемчужникова «Кобзар на шляху», Л.С. Їжакевича «Тарас-пастух». Та репродукції  картини Т. Шевченка «Автопортрет» 1840-41 років.

На завершення виховної години була проведена вікторина. Експрес-опитування, технологія «Незакінчене речення» в якій всі учні взяли активну участь.

Хочеться вірити, що в цьому тисячолітті, на вашому шляху завжди будуть Тарасова пристрасть, Тарасова мужність, Тарасове невмируще слово!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *