День закоханих

Цікаво і активно пройшли в цьому році заходи до дня Святого Валентина за участі учнів нашого навчального закладу: написали оголошення,  створили сценарій, провели конкурси та дискотеку, виготовили плакати валентинок, приготували номери художньої самодіяльності. До цього дня у нас в ліцеї працювала пошта Валентина, якою міг скористатися кожен, для того, щоб зізнатися у коханні або просто надіслати гарні побажання своїм друзям, вчителям, коханим.

Свято пройшло цікаво і весело.

Отже, коротко про це свято.

День святого Валентина, або День закоханих – свято, який 14 лютого відзначають багато людей по всьому світу. У США – з 1777 року, в країнах СНД – з початку 90-x років.

Історія свята дня святого Валентина бере свій початок з Луперкалій Стародавнього Риму. Луперкалії – фестиваль еротизму на честь богині «божевільного» кохання Juno Februata і бога Фавна (Луперк – одне з його прізвиськ), покровителя стад, який відзначався щороку 14 лютого.

У 494 році н. е.. Папа Геласій I спробував заборонити Луперкалії. Свята, який прийшов на заміну Луперкалії, був призначений небесний покровитель – святий Валентин, якого римський імператор Клавдій II наказав вбити за його проповідницьку діяльність серед молоді. Він був страчений 14 лютого. Клавдій II розсудив, що одружений солдат навряд чи буде хоробрим і запеклим, тому заборонив легіонерам одружуватися. Епіськопі міста Терні Валентин вважав інакше і таємно вінчав закоханих солдатів.

Через деякий час Валентин був схоплений і засуджений до скарбниці. У в’язниці, священик Валентин закохався в дочку чи то свого ката. Але, на жаль, любов Валентина не врятувала, і він таки був страчений 14 лютого приблизно в 270 році нашої ери.

Перед смертю Валентин написав любовний лист своїй коханій, яке закінчив словами «від твого Валентина». Як свідчить легенда, цей лист і поклало початок традиції писати своїм улюбленим листи з зізнаннями в коханні – валентинки.

Велика частина «валентинок» анонімна, не має зворотної адреси, написана справа наліво або лівою рукою. Так прийнято – це додає загадковості. Правда одержувачі потім змушені шукати анонімного посланника, якщо вірять у долю.

Кожен народ відзначає день святого Валентина по-різному. Британці, наприклад, в День святого Валентина посилають любовні послання не тільки друзям і знайомим, але і своїм домашнім тваринам. Японці ж виявилися більш оригінальні – вони переробили 14 лютого в «8 березня для чоловіків», коли подарунки отримують в основному чоловіки.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *